Przeczytaj jak potrzebny jest wybór odpowiednich kremów dla naszej cery

Część z nas poszukując odpowiednich kosmetyków, kieruje się typem cery. Choć w przypadku doboru właściwych kosmetyków do makijażu, trzeba mieć na uwadze jeszcze kilka wskazówek. Wspominaliśmy już ostatnio, że przy makijażu twarzy niezwykle istotną rolę odgrywa podkład i puder. O ile znamy już podstawowe zasady ich wyboru, to jeszcze możemy wahać się jaki powinniśmy dobrać puder na uroczyste wyjście. Najczęściej wieczorem wybieramy się na wielkie przyjęcia, bankiety czy imprezy. Przede wszystkim w takiej sytuacji zależy nam, ażeby dany specyfik utrzymał się na skórze twarzy dość długo. Ponadto, pożądane jest, aby nasza skóra w świetle reflektorów nie błyszczała się. Dlatego właśnie powinnyśmy wybierać podkłady o gęstej konsystencji, bardzo dobrze kryjące wszelkie mankamenty na skórze, a także matujące. Jeżeli jeszcze, będziemy potrzebowały osiągnąć rezultat nieskazitelnej cery, wówczas warto wykorzystać puder sypki, który w wspaniały sposób spowoduje, iż cera będzie matowa i tym samym perfekcyjnie gładka.

Drugą taką newralgiczną sytuacją jest lato. Gdyż w tym czasie temperatura na dworze sięga zenitu i wszelkie preparaty z twarzy po prostu spływają. Dlatego, nakładanie na twarz kilku specyfików, spowoduje, iż nasza skóra nie będzie miała jak oddychać. Proponujemy zatem, wybierać lekki podkład o bardzo płynnej konsystencji i do tego, jeżeli zajdzie taka konieczność, lekki, a także najlepiej nawilżający puder. Na koniec, ażby ułatwić wszystkim kobietom wybór podkładu, podamy kilka naszych porad. Wiemy dobrze, że dobór odpowiedniego podkładu jest bardzo ważny.

Część z nas wybierając go kieruje się metodą prób i błędów. Najkorzystniej jest dobrać podkład do typu skóry. Przykładem może być cera tłusta, do jakiej należy zastosować podkład nawilżający i jednocześnie matujący. Zawsze zwracajmy uwagę na to, ażby podkład miał odpowiednią konsystencję, czyli nie może być on ani za bardzo rzadki ani także za gęsty, ponieważ zależy nam na tym, aby rozprowadzał się jak najlepiej. Nie poruszamy w tym miejscu kwestii zapachu, opakowania czy też ceny, bowiem te atrybuty są sprawą indywidualną. Zachęcamy do profesjonalnego zweryfikowania rodzaju cery, ponieważ z pewnością usprawni to wybór wszelkich stosowanych kosmetyków.

Dodaj komentarz